ELC11D2R7F
Artikelnummer:
ELC11D2R7F
Tillverkare:
Panasonic
Beskrivning:
FIXED IND 2.7UH 5.1A 14 MOHM TH
Datablad:
ELC11D2R7F.pdf
Introduktion
köpa ELC11D2R7F med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Typ:Wirewound
Tolerans:±20%
Leverantörs Device Package:Radial Lead
Storlek / Dimension:0.453" Dia (11.50mm)
Skärm:Unshielded
Serier:ELC11D
betyg:-
Q @ Freq:-
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Vertical Cylinder
Driftstemperatur:-
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Material - Kärna:Ferrite
Tillverkarens normala ledtid:13 Weeks
Tillverkarens varunummer:ELC11D2R7F
Induktans:2.7µH
Höjd - Sittande (Max):0.547" (13.90mm)
Frekvens - test:10kHz
Frekvens - Självresonans:-
Utvidgad beskrivning:2.7µH Unshielded Wirewound Inductor 5.1A 14 mOhm Radial, Vertical Cylinder
Beskrivning:FIXED IND 2.7UH 5.1A 14 MOHM TH
DC-resistans (DCR):14 mOhm
Nuvarande omdöme:5.1A