köpa LM53600MQDSXTQ1 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång (min / fast): | 3.3V |
|---|---|
| Spänning - utgång (max): | 6V |
| Spänning - Ingång (Min): | 3.8V |
| Spänning - Ingång (Max): | 36V |
| Topologi: | Buck |
| Synkron Likriktare: | Yes |
| Leverantörs Device Package: | 10-WSON (3x3) |
| Serier: | Automotive, AEC-Q100 |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / fall: | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Utmatningstyp: | Adjustable |
| Utgångskonfiguration: | Positive |
| Andra namn: | 296-43382-6 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Antal utgångar: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 2 (1 Year) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 12 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | LM53600MQDSXTQ1 |
| Fungera: | Step-Down |
| Frekvensomkoppling: | 2.1MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 3.3V 1 Output 650mA 10-WFDFN Exposed Pad |
| Beskrivning: | IC REG BUCK ADJ 0.65A 10WSON |
| Aktuell - utgång: | 650mA |