MAP5KE160CA
MAP5KE160CA
Artikelnummer:
MAP5KE160CA
Tillverkare:
Microsemi
Beskrivning:
TVS DIODE 160VWM 259VC DO41
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
17582 Pieces
Datablad:
MAP5KE160CA.pdf
Introduktion
köpa MAP5KE160CA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Reverse Standoff (Typ):160V
Spänning - Klämma (Max) @ Ipp:259V
Spänning - Uppdelning (Min):178V
Typ:Zener
Leverantörs Device Package:DO-204AL (DO-41)
Serier:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:DO-204AL, DO-41, Axial
Andra namn:1086-4335
1086-4335-MIL
Driftstemperatur:-65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:MAP5KE160CA
Beskrivning:TVS DIODE 160VWM 259VC DO41
Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs):1.9A