MAP5KE16A
MAP5KE16A
Artikelnummer:
MAP5KE16A
Tillverkare:
Microsemi
Beskrivning:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO41
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
16090 Pieces
Datablad:
MAP5KE16A.pdf
Introduktion
köpa MAP5KE16A med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Reverse Standoff (Typ):16V
Spänning - Klämma (Max) @ Ipp:26V
Spänning - Uppdelning (Min):17.8V
Envärdiga kanaler:1
Typ:Zener
Leverantörs Device Package:DO-204AL (DO-41)
Serier:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:DO-204AL, DO-41, Axial
Andra namn:1086-4337
1086-4337-MIL
Driftstemperatur:-65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:MAP5KE16A
Beskrivning:TVS DIODE 16VWM 26VC DO41
Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs):19.2A