PVH-10V470MF60E-R2
PVH-10V470MF60E-R2
Artikelnummer:
PVH-10V470MF60E-R2
Tillverkare:
Elna America
Beskrivning:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
Datablad:
PVH-10V470MF60E-R2.pdf
Introduktion
köpa PVH-10V470MF60E-R2 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:10V
Typ:Polymer
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Storlek / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Serier:PVH
Ripple Current - Low Frequency:-
Ripple Current - High Frequency:2.25A @ 100kHz
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:Radial, Can - SMD
Andra namn:604-1176-2
PVH10V470MF60ER2
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:18 Weeks
Tillverkarens varunummer:PVH-10V470MF60E-R2
Livstid @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:-
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.236" (6.00mm)
Utvidgad beskrivning:47µF ±20% 10V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 31 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):31 mOhm
Beskrivning:CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
Kapacitans:47µF