RT0402FRE07402RL
RT0402FRE07402RL
Artikelnummer:
RT0402FRE07402RL
Beskrivning:
RES SMD 402 OHM 1% 1/16W 0402
Datablad:
RT0402FRE07402RL.pdf
Introduktion
köpa RT0402FRE07402RL med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:0402
Storlek / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serier:RT
Motstånd (ohm):402
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0402 (1005 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:RT0402FRE07402RL
Höjd - Sittande (Max):0.014" (0.35mm)
Funktioner:Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:402 Ohm ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Beskrivning:RES SMD 402 OHM 1% 1/16W 0402