köpa SRR1260A-271K med BYCHPS
Köp med garanti
| Typ: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerans: | ±10% |
| Leverantörs Device Package: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Skärm: | Shielded |
| Serier: | SRR1260A |
| betyg: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Förpackning: | Cut Tape (CT) |
| Förpackning / fall: | Nonstandard |
| Andra namn: | SRR1260A-271KCT |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Material - Kärna: | Ferrite |
| Tillverkarens varunummer: | SRR1260A-271K |
| Induktans: | 270µH |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Frekvens - test: | 1kHz |
| Frekvens - Självresonans: | 3.6MHz |
| Utvidgad beskrivning: | 270µH Shielded Wirewound Inductor 1.3A 450 mOhm Max Nonstandard |
| Beskrivning: | FIXED IND 270UH 1.3A 450 MOHM |
| DC-resistans (DCR): | 450 mOhm Max |
| Nuvarande omdöme: | 1.3A |
| Nuvarande - Mättnad: | 1.2A |