köpa SRR1260A-4R7Y med BYCHPS
Köp med garanti
| Typ: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerans: | ±30% |
| Leverantörs Device Package: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Skärm: | Shielded |
| Serier: | SRR1260A |
| betyg: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 19 @ 7.96MHz |
| Förpackning: | Cut Tape (CT) |
| Förpackning / fall: | Nonstandard |
| Andra namn: | SRR1260A-4R7YCT |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Kärna: | Ferrite |
| Tillverkarens varunummer: | SRR1260A-4R7Y |
| Induktans: | 4.7µH |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Frekvens - test: | 1kHz |
| Frekvens - Självresonans: | 36.7MHz |
| Utvidgad beskrivning: | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 6.8A 15.5 mOhm Max Nonstandard |
| Beskrivning: | FIXED IND 4.7UH 6.8A 15.5 MOHM |
| DC-resistans (DCR): | 15.5 mOhm Max |
| Nuvarande omdöme: | 6.8A |
| Nuvarande - Mättnad: | 7A |
| Email: | [email protected] |