STGWA80H65FB
STGWA80H65FB
Artikelnummer:
STGWA80H65FB
Tillverkare:
ST
Beskrivning:
IGBT 650V 120A 469W TO247
Datablad:
STGWA80H65FB.pdf
Introduktion
köpa STGWA80H65FB med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max):650V
Vce (på) (Max) @ Vge, Ic:2V @ 15V, 80A
Testvillkor:400V, 80A, 10 Ohm, 15V
Td (på / av) @ 25 ° C:84ns/280ns
Byt energi:2.1mJ (on), 1.5mJ (off)
Leverantörs Device Package:TO-247 Long Leads
Serier:-
Effekt - Max:469W
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:TO-247-3
Andra namn:497-15138-5
Driftstemperatur:-55°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:STGWA80H65FB
Inmatningstyp:Standard
IGBT-typ:Trench Field Stop
Gate Charge:414nC
Utvidgad beskrivning:IGBT Trench Field Stop 650V 120A 469W Through Hole TO-247 Long Leads
Beskrivning:IGBT 650V 120A 469W TO247
Nuvarande - Collector Pulsed (Icm):240A
Nuvarande - Samlare (Ic) (Max):120A