UA78L12ACPKG3
Artikelnummer:
UA78L12ACPKG3
Tillverkare:
Beskrivning:
IC REG LDO 12V 0.1A SOT89-3
Datablad:
UA78L12ACPKG3.pdf
Introduktion
köpa UA78L12ACPKG3 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - utgång:12V
Spänning - ingång:14.5 V ~ 27 V
Spänning - Dropout (Typisk):1.7V @ 40mA
Leverantörs Device Package:SOT-89-3
Serier:-
Regulator Topologi:Positive Fixed
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:TO-243AA
Driftstemperatur:0°C ~ 125°C
Antal tillsynsmyndigheter:1
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):2 (1 Year)
Tillverkarens normala ledtid:6 Weeks
Tillverkarens varunummer:UA78L12ACPKG3
Utvidgad beskrivning:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 12V 100mA SOT-89-3
Beskrivning:IC REG LDO 12V 0.1A SOT89-3
Aktuell - utgång:100mA