UPB2C151MHD1TN
Artikelnummer:
UPB2C151MHD1TN
Beskrivning:
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL
Datablad:
1.UPB2C151MHD1TN.pdf2.UPB2C151MHD1TN.pdf
Introduktion
köpa UPB2C151MHD1TN med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:160V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Serier:PB
Ripple Current:650mA
Förpackning / fall:Radial, Can
Driftstemperatur:-25°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:UPB2C151MHD1TN
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.295" (7.50mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):1.043" (26.50mm)
Utvidgad beskrivning:150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL
Kapacitans:150µF