UPB2C220MPD1TD
UPB2C220MPD1TD
Artikelnummer:
UPB2C220MPD1TD
Beskrivning:
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL
Datablad:
1.UPB2C220MPD1TD.pdf2.UPB2C220MPD1TD.pdf
Introduktion
köpa UPB2C220MPD1TD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:160V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Serier:PB
Ripple Current:250mA @ 120Hz
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-4948-3
Driftstemperatur:-25°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:UPB2C220MPD1TD
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.197" (5.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.846" (21.50mm)
Utvidgad beskrivning:22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL
Kapacitans:22µF