UPW0J680MDD
UPW0J680MDD
Artikelnummer:
UPW0J680MDD
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL
Datablad:
1.UPW0J680MDD.pdf2.UPW0J680MDD.pdf
Introduktion
köpa UPW0J680MDD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:6.3V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Serier:UPW
Ripple Current:78mA @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-1694
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:17 Weeks
Tillverkarens varunummer:UPW0J680MDD
Livstid @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.059" (1.50mm)
Impedans:1.3 Ohm
Höjd - Sittande (Max):0.433" (11.00mm)
Utvidgad beskrivning:68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL
Kapacitans:68µF