URZ2C221MRD
URZ2C221MRD
Artikelnummer:
URZ2C221MRD
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL
Datablad:
1.URZ2C221MRD.pdf2.URZ2C221MRD.pdf
Introduktion
köpa URZ2C221MRD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:160V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.787" Dia (20.00mm)
Serier:URZ
Ripple Current:550mA
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-11265
URZ2C221MRD-ND
Driftstemperatur:-40°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:17 Weeks
Tillverkarens varunummer:URZ2C221MRD
Livstid @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.394" (10.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):1.063" (27.00mm)
Utvidgad beskrivning:220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL
Kapacitans:220µF