köpa ZTX451STOB med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 60V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 350mV @ 15mA, 150mA |
| Transistortyp: | NPN |
| Leverantörs Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | E-Line-3, Formed Leads |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | ZTX451STOB |
| Frekvens - Övergång: | 150MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 60V 1A 150MHz 1W Through Hole E-Line (TO-92 compatible) |
| Beskrivning: | TRANS NPN 60V 1A E-LINE |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 150mA, 10V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | [email protected] |