ZXMS6002GTA
ZXMS6002GTA
Artikelnummer:
ZXMS6002GTA
Tillverkare:
Diodes Incorporated
Beskrivning:
IC MOSFET N-CHAN 60V SOT-223
Datablad:
ZXMS6002GTA.pdf
Introduktion
köpa ZXMS6002GTA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd):Not Required
Spänning - Last:60V (Max)
Byt typ:General Purpose
Leverantörs Device Package:SOT-223
Serier:INTELLIFET®
Rds On (Typ):385 mOhm
Förhållande - Ingång: Utgång:1:1
Förpackning:Original-Reel®
Förpackning / fall:TO-261-4, TO-261AA
Utmatningstyp:N-Channel
Utgångskonfiguration:Low Side
Andra namn:ZXMS6002GDKR
Driftstemperatur:-40°C ~ 150°C (TJ)
Antal utgångar:1
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:12 Weeks
Tillverkarens varunummer:ZXMS6002GTA
Gränssnitt:On/Off
Inmatningstyp:Non-Inverting
Funktioner:Auto Restart
Felskydd:Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Beskrivning:IC MOSFET N-CHAN 60V SOT-223
Ström - Utgång (Max):1.6A