ZXMS6005DGTA
ZXMS6005DGTA
Artikelnummer:
ZXMS6005DGTA
Tillverkare:
Diodes Incorporated
Beskrivning:
MOSFET N CH 60V 1.4A SOT223
Datablad:
ZXMS6005DGTA.pdf
Introduktion
köpa ZXMS6005DGTA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd):3.3V, 5V
Spänning - Last:60V (Max)
Byt typ:General Purpose
Leverantörs Device Package:SOT-223
Serier:Automotive, AEC-Q101, INTELLIFET®
Rds On (Typ):150 mOhm
Förhållande - Ingång: Utgång:1:1
Förpackning:Original-Reel®
Förpackning / fall:TO-261-4, TO-261AA
Utmatningstyp:N-Channel
Utgångskonfiguration:Low Side
Andra namn:ZXMS6005DGTADIDKR
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C (TA)
Antal utgångar:1
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:12 Weeks
Tillverkarens varunummer:ZXMS6005DGTA
Gränssnitt:On/Off
Inmatningstyp:Non-Inverting
Funktioner:Auto Restart
Felskydd:Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Beskrivning:MOSFET N CH 60V 1.4A SOT223
Ström - Utgång (Max):2A